منو
 1. آخرین فایل ها
 2. پرفروشترین فایل ها
 3. پربازدیدترین فایل ها
راز کسب درآمد از اینترنت

راز کسب درآمد از اینترنت

مشت آهنین

مشت آهنین

سوال تستی تری دی مکس

سوال تستی تری دی مکس

سوال تستی فری هند

سوال تستی فری هند

عنوان پایان نامه : بررسی پروتکل TCP/IP‎.

عنوان پایان نامه : بررسی پروتکل TCP/IP‎.

عنوان پایان نامه : حملات عدم پذیرش سرویس DOS و DDOS../

عنوان پایان نامه : حملات عدم پذیرش سرویس DOS و DDOS../

عنوان پایان نامه : بررسی پروتکل TCP/IP‎

عنوان پایان نامه : بررسی پروتکل TCP/IP‎

عنوان گزارش : خاک برداری ، اجرای فنداسیون ، نصب صفحات زیر ست

عنوان گزارش : خاک برداری ، اجرای فنداسیون ، نصب صفحات زیر ست

گروه محصول -> پایان نامه -> کارشناسی

بررسی ملاکهای انتخاب دوست در بين دانش آموزان پايه اول پسرقیمت: ۱۰۰۰۰۰ریال     تعداد صفحات: 100     کد محصول :19719دانلود پایان نامه کارشناسی امور تربیتی

بررسی ملاکهای انتخاب دوست در بين دانش آموزان پايه اول پسر در مقطع متوسطه شهرستان ملاير 

دانلود پایان نامه کارشناسی امور تربیتی

پيشگفتار:

مي دانيم كه رشد مهارتهاي اجتماعي يكي از لوازم رشد همه جانبه شخصيت است و پديدة اساسي نوجواني تهيه شخصيت است. كه به شكلهاي مختلفي صورت مي گيرد. دوستي هاي نوجوانان بخاطر استقلال و براساس يك نياز اجتماعي و براي ايجاد روابط سالم و سازنده است.

در اين مرحله ازسن شخصيت اجتماعي نوجوانان در حال شكل گيري گرفتن است.

رفاقتها و دوستي ها نقش عمده اي در اجتماعي شدن انان ايفا مي كند. البته در تمام مراحل رشد خصوصاً در سن نوجواني نقش خانواده و اولياء و مربيان به عنوان تقويت يا تسهيل كنندة رشد نبايد فراموش شود.

به همين منظور در اين معقوله تحقيق ملاك هاي انتخاب دوست از نظر نوجوانان پسر مورد بررسي قرار مي گيرد، تا با شناسائي و اشنايي بيشتر با طرز تفكرات دانش آموزان به مورد بهترين ملاك هاي انتخاب دوست، بهترين و عاقلانه ترين روشهاي تربيتي را انتخاب كنيم.

بنابراين جهت تحقيق اين اهداف دست به كار تحقيق زده و مقوله حاضر را به پنج فصل تهيه كرده و بهترين ملاك انتخاب دوست را از بين نظرات دانش آموزان پيدا كرده ايم. در جزوه حاضر از منابع مختلفي در زمينة دوست يابي نوجوانان استفاده شده اميدواريم كه نتيجه مورد استفاده دوستان و همكاران قرار گيرد.

 

مقدمه :

يكي از سخنان حكيمانه و جامعه شناسانه اين است كه « انسان با الطبع اجتماعي است.» و اين بدان معني است كه انسان بر نهاد پيوستن به همنوعان خود آفريده شده است.  و اين غريزه اي است كه انسان در بطن خود دارد.

زيرا انسان به تنهايي قادر به گذشتن از مراحل زندگي در دنيايي كه آكنده از ناروائيها و مالامال از دشواريها و مقرون به خطاهاست، نيست. و از اين رو انسانها ناگريزند به ياري جستن و همكاري كردن براي رسيدن به اجتماعي كه در آن بتوان آنچه را فرد از انجام آن ناتوان است انجام داد. هر قدر صفوف بشر به هم پيوسته شود و اختلاط و تعاون بينشان افزوده گردد، در ميدان زندگي و مدارج ترقي پيشرفت خواهند كرد. از اين رو، اسلام كه ديني پيشرو و جاودانه است، اجتماع بشري را دعوت مي كند كه با زو به بازوي هم كار كنند به هم مهرورزند پس صدايي آسماني فرياد مي زند:

« اي مردم» ما همه شما را نخست از مرد و زني آفريديم، و آنگاه شعبه هاي بسيار و فرق مختلف گردانيديم تا يكديگر را بشناسيد و به دين خدا چنگ زنيد و پرا كنده نشويد. اين است دعوت اسلام از تمامي مردم. و چون افراد انساني همه در معرض سختيهاي هلاكت آور و بدبختيهاي دردناك و مشكلات طاقت فرسا قرار دارند. كه به تنهايي بر مقابلة با آنها توانا نيستند، ناگزيرند كه براي خود مرزي يا افرادي از نوع خود ذخيره كنند كه بين خود و آنها رابطه اي مطمئن و يك پيوستگي پايدار و دوستي و محبتي خاص برقرار گردد. تا بين اين افراد احساس برادري صادقانه و درك دوستي خالصانه حاصل شود. كه هر كدام  در سختيها ياري گر ديگري باشند در كمك رساني و همكاري و بر آوردن نيازها و نجات دادن از سختيها و بيرون آوردن از گرداب، و اين رابطة مقدس است كه هر يك  را به ديگري مي پيوندد. و دلها و خواستها را به هم نزديك مي كند كه « دوستي» ناميده مي شود.

و براي زندگي انسان اين امري ضروري است ، هر چند كه فرد در تحمل سختيها و شكيبايي در مكروهات نيرومند باشد و از فكر ثابت و راي تدبير برخوردار باشد. از اين روست كه دانشمندان جامعه شناسي و مربيان جامعه كوشش كرده اند كه براي تامين بعد مهم زندگي بهترين راهها را فرا راه مردم قرار دهند و نيكوترين وسيله ها را براي استحكام و استواري روابط برادري و كسب محبت و صداقت كه ركن اصلي دوستي است بين مردم معرفي كنند.

زيرا اگر دوستي مستند بر حب قلبي صحيحي كه عاري از ريا و كدورت و انحرافي پست نباشد. اين چنين دوستي ميان تهي است. و خيري در آن نيست.

پس مشخص مي شود كه موضوع دوستي و برادري از مهمترين مقتضيات زندگي و بزرگترين ضروريات انساني است. مي بينيم كه موضوع دوستي به حد فراوان از توجهات و ساعي معصومين بهره مند مي شود و از راهنمائي هاي پي در پي آنان در بناي اساسي اين دوستي و آنچه در خور صفات و شرط دوستي آمده است. و تمام مردم را پند و اندرز داده اند. كه در ذخيره كردن و بدست آوردن دوستان سستي نورزند. تا آنجا كه پيامبر خدا مي فرمايد: بهترين شما كساني هستند كه اخلاقشان بهتر است و با مردم سازگارند و بين افراد با يكديگر صلح و سازگاري دهند ( نهج البلاغه) و نيز فرموده است مهرباني مومن بر مومن براي خاطر خداوند است.

 از بزرگترين شاخه هاي ايمان است. بدانكه كسي دوستيش در راه خدا باشد و بخشش در راه خدا باشد . و منع و پرهيزش  در راه خدا باشد.

چنين كسي از برگزيدگان خداوند تعالي است ( اصول كافي ، جد3)

پس مي بينيم كه پيامبر (ص) مردم را تشويق مي كند به مهرباني و دوستي و برادري بين  يكديگر و مهربانيها و دوستيها را در دل مردمان  شيرين مي كند، با يادآوري نعمتهاي جاوداني و پاداش بزرگي  كه پروردگار براي اين دوستي و مهرباني برشمرده است، ولي به شرح آنكه اين دوستي صرفاً براي خاطر خداوند بوده و از انحرافي پست و مصلحتهاي مادي به دورباشد. پس دوستي و مهرباني صادقانه و خالصانه همان چيزهايي هستند كه اسلام مردم را بدانها دعوت كرده و براي كسانيكه داراي اين رفتارها هستند خداوند تعالي پاداش فراوان و مرتبه پسنديده مهيا كرده است.

دوست شريك زندگي است كه در وجود انسان مانند روح در بدن جاري است . مانند ائينه است دوست خوب و رفيق مهربان يكي از نعمتهاي بزرگ الهي و پناهگاه انسان و ارام بخش دل و روان است . وجود دوست حقيقي در اين جهان پرتلاطم يكي ازاحتياجات هرانساني است. كسي كه از نعمت دوست مهربان محروم مي باشد، احساس غربت و تنهائي مي كند و يار و غمخواري ندارد، تا در مشكلات زندگي به او پناه ببرد. و از مددش برخوردار گردد.

يكي از بهترين خوشيهاي زندگي رفت و آمد و گفتگوهاي دوستانه است. كه غمها را مي زدايد و به انسان نيرو و نشاط مي بخشد. دوستي در د ورة نوجواني بر اساس يك نياز اجتماعي و براي ايجاد روابط سالم و سازنده است.

« شخصيت اجتماعي نوجوان در حال شكل گرفتن و بر اين اساس رفاقتها و دوستي‌ها نقش عمده اي را در اجتماعي شدن آنان ايفا مي كند. جذب گروهي و پذيرش در جمع دوستان براي نوجوانان اهميت فراوان دارد و لذا بايد  هر گونه انزوا و كناره گيري را به دقت مورد بررسي قرار داد، و علت آنرا جويا شد.

مطالعه بي شاپ نشان داد كه تصميم به ادامه تحصيل و رفتن به دانشگاه در نوجوانان تحت تاثير تصميمات رفقا و دوستان آنان بوده است. هلن كر مي گويد« من تا وقتي كه شيوة برخورد با ديگران را نياموختم به مفهوم واقعي خود پي نبردم»

فهرست مطالب

عنوان                                      صفحه

فصل اول

بيان مسئله .................................. 9

بيان هدف.................................... 10

ضرورت اجراي طرح ............................ 11

سوالات تحقيق................................. 12

بيان فرضيه ................................. 13

تعاريف عملياتي.............................. 13

فصل دوم تاريخچه تحقيق و مطالعة منابع مربوط به موضوع

نوجواني..................................... 16

تاثير معاشران............................... 20

دوست يابي................................... 25

طرد شدن و پذيرفته شدن از سوي همسالان......... 29

تحقيقات انجام شده .......................... 36

فصل سوم روش اجراي تحقيق

جامعه ...................................... 43

نمونه و روش نمونه گيري...................... 43

روش جمع آوري اطلاعات......................... 44

ابزار تحقيق................................. 44

روش آماري بكار رفته ........................ 44

فصل چهارم: تجزيه و تحليل

تجزيه و تحليل داده ها ( اطلاعات) ............ 47

توصيف اطلاعات رابطه با فرضيه  ها ............ 47

فصل پنجم

سوالات و داده‌‌ها ............................. 47

تفسيرنتايج ( بحث و خلاصه) ................... 89

بيان مسئله ................................. 92

نتيجه گيري كلي.............................. 92

نمودار...................................... 93

كاربرد و منابع ............................. 95

فهرست منابع................................. 95

پرسشنامه ................................... 97 • پس از پرداخت موفق لینک دانلود هم نمایش داده می شود هم به ایمیل ارسال می گردد
 • ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن این قسمت را خالی بگزارید
 • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خرید میتوانید با پشتیبانی تماس بگیرید گزارش تخلف

نام ونام خانوادگي:


پست الکترونيکي:


عنوان:


پيام:


ارسال پيام به صورت شخصي
کد امنيتي:

برگزیده ها

 • 1
 • 2

انتخاب یک سیستم خنک سازی توربین گازی

انتخاب یک سیستم خنک سازی توربین گازی

انتخاب یک سیستم خنک سازی توربین گازی

حجم:19483KB | بازدید :4

 قالب فایل >>> ورد    اين فصل عمدتاً روي موضوعات انتقال جرم و حرارت تمركز مي يابد چون آنها براي خنك سازي اجزا ي دستگاه توربين بكار مي روند و انتظار مي رود كه خواننده با اصول مربوطه در اين رشته ها آشنايي داشته باشد. تعدادي از كتابهاي فوق العاده (1-7) در بررسي اين...

راز کسب درآمد از اینترنت

راز کسب درآمد از اینترنت

راز کسب درآمد از اینترنت

حجم:16974KB | بازدید :6

بدون مقدمه به اصل مطلب می پردازم امروز قصد دارم تا پکیج حرفه ایی( راز ثروتمند شدن از اینترنت) رو به شما معرفی کنم این پکیج از دو بخش تشکیل شده: بخش اول : آموزش کسب درآمد از اینترنت -- بخش دوم : قولی که دادم ( تضمینی) قیمت اصلی این پکیج 25 هزار تومان است.اما به دلیل اهمیت مسئله...

عنوان پایان نامه : مقایسه محاسبات ابری با شبکه های نظیر به ن

عنوان پایان نامه : مقایسه محاسبات ابری با شبکه های نظیر به ن

عنوان پایان نامه : مقایسه محاسبات ابری با شبکه های نظیر به ن

حجم:10691KB | بازدید :4

    عنوان پایان نامه : مقایسه محاسبات ابری با شبکه های نظیر به نظیر.... قالب بندی : PDF شرح مختصر : كاربران سيستم هاي رايانه اي گاهي نيازهايي پيدا مي كنند كه تامين آن ها سخت، هزينه بر و يا زمان بر مي باشد؛ به عنوان مثال، شخصي به دنبال كتاب خاصي است كه در كتابخانه يا...

دانلود ربات H120

دانلود ربات H120

دانلود ربات H120

حجم:9761KB | بازدید :5

قالب فایل >> ورد   متشكريم از شما براي انتخاب ربات H120. اين راهنما شامل اطلاعاتي است در مورد مشخصات ساختمان، نگهداري و اگاهي در مورد ربات HHI. پرسنلي كه كار آنها تعمير و نگهداري ربات است بايد مقدمه اي براي نصب ربات طرح كنند. خواهشمندم قبل از آنكه كاري انجام دهيد...

بررسي تطبيقي رضايت از زندگي دانشجويان دختر و پسر 280صفحه

بررسي تطبيقي رضايت از زندگي دانشجويان دختر و پسر 280صفحه

بررسي تطبيقي رضايت از زندگي دانشجويان دختر و پسر 280صفحه

حجم:9494KB | بازدید :7

قالب فایل  >>>  ورد  در جوامع مدرن پدیده های جدید به مرور زمان و بطور تدریجی در همان جوامع به اقتضای مسائل و مشکلات و نیازهای آنجا ابداع شدند، و موجب یک رشد تدریجی در طول تقریباً 200 سال در همۀ زمینه ها از صنعت و کشاورزی و پزشکی گرفته تا فیزیک و نجوم و بیولژی ......

عنوان پروژه : دفترچه تلفن پیشرفته به زبان سی شارپ...

عنوان پروژه : دفترچه تلفن پیشرفته به زبان سی شارپ...

عنوان پروژه : دفترچه تلفن پیشرفته به زبان سی شارپ...

حجم:9414KB | بازدید :2

عنوان پروژه : دفترچه تلفن پیشرفته به زبان سی شارپ... قالب بندی : C#, PDF شرح مختصر : پروژه ای که در پیش روی شماست برنامه ای کوچک است به منظور مدیریت شماره تلفن های فرد. امید آن است که این پروژه ی کوچک راهنمایی باشد برای دوستان علاقه مندی که به زبان کد نویسی #C رو آورده...

دانلود سيستم گرمايش و ذوب برف بر اساس پمپ حرارتي زمين گرمايي

دانلود سيستم گرمايش و ذوب برف بر اساس پمپ حرارتي زمين گرمايي

دانلود سيستم گرمايش و ذوب برف بر اساس پمپ حرارتي زمين گرمايي

حجم:8984KB | بازدید :4

قالب فایل >> ورد  سيستم گرمايش و ذوب برف بر اساس پمپ حرارتي زمين گرمايي در فرودگاه گولنيو لهستان خلاصه: طراحي يك سيستم گرمايش و ذوب برف در فرودگاه GolenioW در كشور لهستان هدف اين مقا له مي‌باشد. سيستم بر اساس كار كرد و استفاده  از انرژي زمين گرمايي در منطقة...

دانلود مقاله بيوشيمي عمومي لیپیدها .

دانلود مقاله بيوشيمي عمومي لیپیدها .

دانلود مقاله بيوشيمي عمومي لیپیدها .

حجم:8841KB | بازدید :13

قالب فایل >>>ورد      غشاء سلولي؛ ساختمان، شكل گيري و عملكرد غشاءهاي سلولي حالتي غليظ و چسبناك داشته، و در عين حال همانند پلاستيك ها مقاوم بوده و استحكام دارند. غشاءهاي پلاسمائي فضاهايي بسته پيرامون پروتوپلاسم سلولي تشكيل مي دهند و سلولها را از يكديگر...